Tudtad, hogy melyik a Tátra legveszélyesebb jelzett turistaútja?
Létezik egy nehezen, csak láncok és létrák segítségével járható gerinctúra a Magas-Tátra lengyel oldalán, amely több mint 110 éve csábítja a kihívásokat kereső természetjárókat.
Létezik egy nehezen, csak láncok és létrák segítségével járható gerinctúra a Magas-Tátra lengyel oldalán, amely több mint 110 éve csábítja a kihívásokat kereső természetjárókat.
Szlovákia két legnagyobb síterepén, az Alacsony-Tátrában található Jasná síközpontban és a Magas-Tátra sípályáin ettől a szezontól kezdve fizetőssé tették a sítúrázást.
II. János Pál pápa egyik szlovákiai látogatását idézi fel az idei alkotás, ami április 21-ig lesz látogatható Tarajkán.
Nem, ez a cikk nem egy vietnámi háborús film díszlettervéről fog szólni, kicsit közelebb, de magasabbra megyünk. A hegyekben kirándulni elsősorban nyáron szokás, amikor a nappalok a nehezebb csúcsmászások teljesítésére is elég hosszúak, de a magas-tátrai ősz is megér egy hétvégi kiruccanást: az ég tiszta háttere előtt vakítóan sárgálló vörösfenyők tükörképe táncol a rezzenéstelen hegyi tavak ezüstös felszínén. Ez így leírva borzasztóan giccses, nézzük meg tehát élőben!
Ki és miért kövezte ki sziszifuszi munkával az Alacsony-Tátra híres gerincútját? A látványos utak történelmének nyomába eredtünk.
Júniustól augusztus végéig a szlovák hegyekben 13 turista, a Lengyel-Tátrában 5 ember vesztette életét, és mind a lengyel, mind a szlovák hegyimentők jóval több riasztást kaptak, mint tavaly ugyanebben az időszakban.
A legfrissebb víztisztasági vizsgálat az egészségre ártalmas baktériumok jelenlétét mutatta ki a Tátra egyik legbővizűbb forrásánál, és több, a közelmúltban történt mérgezéses eset is arra utal, hogy nem érdemes kóstolgatni a tátrai vizeket.
A szlovák oldalt rekordszámú turista látogatta, de a Lengyel-Tátrában is sokan jártak. A statisztikát elsősorban a belépőjegyek eladási adatai alapján állították össze.
A Majláth-menedékház üzemeltetői azt akarták illusztrálni a bálnával, hogy iszonyat mennyiségű hó esett a közelmúltban.
Nem kell Szlovákiába vagy Lengyelországba utazni ahhoz, hogy láthasd a Tátrát, hiszen szerencsére Magyarországról is sok helyről jól látszódik. Ángyán Krisztián fejébe vette, hogy a lehető legtöbb helyről megörökíti ezt a pompás hegységet, most ezekből a képekből láthatsz egy csokorra valót.
A korábbi évekhez hasonlóan a Tátrai Nemzeti Parkban november 1-től szezonális zárlat lép érvénybe, ezért a túraútvonalak többsége 2024. június 14-ig nem látogatható.
Mint minden évben, idén is nekiálltak a tátrai tavak kitakarításának. A legtöbb szemét építési hulladék volt.
A Tátrában most is havazik, Magyarországon pedig sok helyen süllyedt 0 fok alá a hőmérő higanyszála tegnap éjjel.
Egy lengyel sportoló úgy gondolta, legfőbb ideje annak, hogy Lengyelország legmagasabb csúcsa, a 2499 méter magas Tengerszem-csúcs (Rysy) elérje végre a kerek, 2500 méteres magasságot. A hiányzó egy méter pótlását sajátos módon tervezte megoldani.
Mindössze néhány négyzetméteren megtapogathatod a Magas-Tátra összes alkotókőzetét, megismerheted kialakulását és az élővilágát. Vajon hol járhatunk?
A Magas-Tátra szlovákiai oldalának hét, turistaúton elérhető csúcsa közül a legkeletibbet, a Fehér-tavi-csúcs zabolátlan sziklavilágát ismerheti meg, akit ezt a túrát választja. Tövében található a hegység legszebb fekvésű turistaháza, amelyhez két elérési lehetőséget is mutatunk a Természetjáró kínálatából.
A hiúzmama a Felkai-völgyben került a túrázó szeme elé, épp a kölykeit próbálta átcipelni az út egyik feléről a másikra.
Pedig annyira hívogatóak a csodálatos természeti környezetben fekvő, kristálytiszta vizek, főleg nagy melegben. Mégis jobban tesszük, ha ellenállunk nekik. Értelmetlen vagy jogos a tilalom?
A hőség elől elbújó állatok miatt nehéz dolguk volt a számlálóknak. Az állomány csökkenő tendenciát mutat.
Véget ért a téli zárlat, azaz a turistautak többségének lezárása a Tátrai Nemzeti Parkban. Ennek örömére mutatunk is egy tátrai túrát, amely bárki számára emlékezetes élmény lehet, és biztonsággal teljesíthető.