Hatalmas siker: magyar fotós hölgy lett a nemzetközi pályázat győztese
Ilyen még nem volt, hogy egy női fotós nyerje meg a nagy múltú nemzetközi természetfotós pályázat fődíját, nekünk pedig külön öröm, hogy a győztes fotós magyar.
Ilyen még nem volt, hogy egy női fotós nyerje meg a nagy múltú nemzetközi természetfotós pályázat fődíját, nekünk pedig külön öröm, hogy a győztes fotós magyar.
Bugacról nem épp a nyüzsgés jut eszébe az embernek, sokkal inkább a mozdulatlan homokpuszták világa, pedig ha időt szánunk rá, akkor feltárja előttünk változatos élővilágát. A minden évszakban más arcát mutató tájat és lakóit most Koncz-Bisztricz Tamás természetfotós mutatja be nekünk csodás képein keresztül.
A brit szervezésű, nívós Bird Photographer of the Year versenyen kihirdették az év legjobb madárfotósait. Külön öröm számunkra, hogy idén két magyar természetfotós is a díjazottak között szerepel. Máté Bence a legjobb portfólióért járó díjat, Szűcs Boldizsár pedig ezüstöt nyert a Városi madarak kategóriájában. Mutatjuk a legizgalmasabb alkotásokat!
Nem is gondolnátok, milyen változatos élőlények vesznek minket körül, némelyek egészen közel élnek hozzánk, csak épp nem vesszük észre őket, mert annyira aprók, vagy épp éjszaka aktívak, netán a víz alatt mozognak. Éjszaka lopakodó nyuszt, halat lakmározó teknősök, búzatáblában rejtőző daru, medúzák, pókok, őzek, kecses dunavirágok, többek közt ezeket is meglesheted egészen közelről hazai természetfotósok bámulatos képein.
Helyes, kukucskáló mókus, álmatag lilefióka, bújócskázó fali gyíkok, az éj leple alatt osonó erdei egér. Kedves és szívet melengető pillanatok a természetből az egyik oldalon, a másik oldalon pedig a kikerülhetetlen elmúlás képei: egy kútba pusztult macskabagoly, egy béka utolsó pillantása egy sikló szájából. Többek között ezeket is láthatjátok mostani összeállításunkban, amelyet hazai természetfotósok kaptak lencsevégre a természetben.
Izgalmas képek gyűltek össze a Varázslatos Magyarország természetfotós pályázatának június hónapjában, olyan pillanatokat láthatunk a kitartó és türelmes fotósoknak hála, amelyeket egy hétköznapi ember egy természetben tett séta közben nem biztos, hogy észrevenne.
A kedvesnek tűnő pillanatok mögött olykor az életben maradás a tét. De a megleckéztetett gulipánfióka mellett láthattok akrobatikus ügyességgel mozgó nagy pelét, fenyegetőző mocsárrákot, gondoskodó rókamamát és megannyi csodás pillanatot a természetből a Varázslatos Magyarország legújabb pályázati képeiből készült válogatásunkban.
Gyönyörű tájképek, civakodó madarak, éjszaka surranó nagy pele, halott fiókájától megszabaduló búbos banka, pórul járt tavi béka. Csak néhány a Varázslatos Magyarország fotópályázat legújabb képeiből. A természet egyszerre gyönyörű és kegyetlenül őszinte. Az életösztön hajtja minden szereplőjét, és ebből kapunk most egy képes ízelítőt hazai természetfotósok alkotásain keresztül.
A Varázslatos Magyarország egy izgalmas, egy éven át tartó fotós verseny, amelynek nagyszabású díjátadóján kiderült, ki vihette haza a legjobb természetfotósnak járó Arany Daru szobrot.
Mintha nem is ezen a bolygón járnánk, olyan képeket láthatunk most Izlandról Szakolczai Krisztina természetfotóstól. Ráadásul a szokásos vízeséses fotók helyett egy teljesen más arcát mutatja meg ennek az izgalmas vulkáni szigetnek, ahol elképesztő színek és formák uralják a tájat.
A sok szép védett virág mellett az odvas keltike kicsit mintha kevesebb figyelmet kapna, hisz szinte ellepi az erdőket így tavasszal, és egy idő után már észre sem vesszük őket. Pedig ő sem kevésbé izgalmas virága a természetnek, sőt, nagyon fontos szerepe van az egyik lepkefaj életében. Galériánkban nemcsak szép képeket nézhettek meg róla, hanem sok érdekességet is megtudhattok erről a tipikus tavaszi erdei virágról.
A spanyol szervezésű természetfotós pályázaton idén is remekeltek a magyar fotósok, és a korábbi évekhez hasonlóan kategóriagyőzelemnek is örülhetünk. Mutatjuk a pályázat legjobb képeit és a magyar fotósok szuper fotóit.
Idén is izgalmas képes előadásokra számíthatunk a natuArt Természetfotó Fesztiválján, amelyre ezúttal is sok elismert hazai és külföldi természetfotóst hívtak meg. Sőt, még egy filmpremiert is láthattok, ha elmentek a február 17-én megrendezésre kerülő eseményre. Mutatjuk a részleteket és néhány kedvcsináló képet!
A megható pillanatot ábrázoló képet a közönség ítélte a legjobbnak a világ legrangosabb természetfotós versenyén. A szundikáló jegesmedvéről készült kép története és mondanivalója is elgondolkodtató.
Temetik a telet a tavasz első virágai, a hóvirágok már javában bókolnak, a kökörcsinek és kankalinok is előbújtak, de a hunyorok is szirmot bontottak a nap hívogató sugaraira. Nézd meg a tavasz első hírnökeit galériánkban!
Nem kell Szlovákiába vagy Lengyelországba utazni ahhoz, hogy láthasd a Tátrát, hiszen szerencsére Magyarországról is sok helyről jól látszódik. Ángyán Krisztián fejébe vette, hogy a lehető legtöbb helyről megörökíti ezt a pompás hegységet, most ezekből a képekből láthatsz egy csokorra valót.
Tócsarákok, hótücskök, gömböcugrókák, pontytetvek, többek közt ilyen apró népek masíroznak körülöttünk a természetben. A szabad szemmel sokszor nem is látható lények közelebbről megnézve igen mókás, olykor bizarr kinézetűek, mintha nem is a földön élnének.
Az egyik jó dolog a hűvösebb évszakokban, hogy olyankor nagy valószínűséggel láthatjuk a tájat sejtelmes ködbe burkolódzni. Ezeken a napokon pompás tájképeket lehet készíteni, most ezekből gyűjtöttünk nektek egy csokorra valót hazai természetfotósoktól
A tél a legszebb arcát akkor mutatja, amikor hóval és jéggel öltözteti fel a tájat. Összeszedtünk nektek egy csokorra való csodaszép téli képet hazai természetfotósoktól, hogy ezzel kívánjunk mindenkinek kellemes ünnepeket.
Az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park értékeit lehetetlen lenne felsorolni, és mi sem teszünk erre kísérletet, viszont szerettünk volna néhányat felcsillantani ezekből a jubileum kapcsán, amelyben a Hortobágy kiváló fotósa, Szilágyi Attila természetvédelmi őr volt segítségünkre.