Valaki elterelt egy patakot a Mátrában
Hogy miért érezte ennek szükségét, azt nem tudni, csak az biztos, hogy az elterelést éveken át újra és újra megvalósította, ezzel pedig komoly veszélyben sodorta a patak vízi életközösségét.
Hogy miért érezte ennek szükségét, azt nem tudni, csak az biztos, hogy az elterelést éveken át újra és újra megvalósította, ezzel pedig komoly veszélyben sodorta a patak vízi életközösségét.
Immár sokadjára igyekszik valaki kiirtani a csopaki strand fáit, ezúttal egy életerős juharfa esett áldozatul.
Mint kiderült, nem először próbálták meg elpusztítani a csopaki strand tavaly elfűrészelt öreg tölgyfáját, de a szakértők szerint már van remény, hogy a fa túléli a legutóbbi „merényletet” is.
Erre biztosan nem számított a quadtúrák szervezője, a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság ötletes módon koppint az orrára a szabálytalankodni készülőknek.
Egy bolgár férfi 15 énekesmadarat, köztük védett tengeliceket próbált kicsempészni az országból. Sajnos az egyik tengelic nem élte túl az utaztatást.
A fokozottan védett, jeladóval felszerelt barátkeselyű másfél éve történt lelövésével az ügyészség négy vadászt vádolt meg, akiket emellett négy egerészölyv elpusztításával is gyanúsítanak.
Az eset az éj leple alatt történt. A tölgyfa értéke több mint 25 millió forint.
A fokozottan védett madarak ügyében 2019-ben indult nyomozás. 13 elkövetőt kerített kézre a rendőrség.
2020 őszén kezdték el a bizonyítékok gyűjtését a gerendási Széchenyi Zsigmond Vadásztársaság területéről, mert a gyanú szerint rendszeresen követtek el állatkínzást védett ragadozó madarakkal szemben az élvefogó csapdák jogszerűtlen üzemeltetése során. A vadkamerás felvételek bizonyították az eseteket, és jelenleg is állatkínzás gyanújában folyik a nyomozás.
A múlt héten Kiskunhalas egyik utcájában egy nejlonzsákban 45 denevért találtak. A téli álmukat alvó védett állatokat erőszakkal távolították el búvóhelyükről úgy, hogy több állat is belepusztult a sérüléseibe.
Egyelőre nem tudni, ki vagy kik állnak a demecseri természetkárosítás mögött.
Egyre több védett alföldi kunhalmot szántanak fel keréknyomok. A motorosok, kvadosok, terepbringások gyakran nem is tudják, hogy mekkora természetkárosítást okoznak. A járművekkel ugyanis tönkreteszik az őshonos növényzet élőhelyét, és előidézhetik az invazív fajok elterjedését.
Gyanúsítottként hallgatták ki a nagy felháborodást kiváltott dunai olajkatasztrófa feltételezett elkövetőjét. A tököli férfi szabadlábon védekezhet. Részletek az ügyről itt a videóban.
Az elmúlt évben rengeteg madár került a hortobágyi madárkórházba lőtt vagy szabálytalanul kihelyezett csapdák okozta sérüléssel.
Kőszívű épületbontók több tucat, téli álmot alvó denevért hagytak sorsukra, miközben egy épület bontását végezték Miskolcon. Szerencsére a mályi madármentők időben érkeztek a helyszínre, és összeszedték a szanaszét heverő, magatehetetlen denevéreket. Itt megnézheted a videót a mentésről.
Egy Zala megyei homokbányában gyurgyalagok költőhelyeit torlaszolta el egy söjtöri férfi. A lezárt üregekben egy elpusztult tojó és több tojás is volt.
A solymászok Tahitótfalu határában, egy bükkfán fészkelő héja fiókáit próbálták elvinni. A rendőrök még több védett madarat találtak náluk.
Előzetesen még az önkormányzati engedélyt is kikérték a fakivágáshoz, amikor pedig felfedezték a denevéreket, a Mályi Madármentő Állomást hívták. Nem sokkal később az Állatmentő Sereg szedte össze a földre hullott állatokat.
A vandalizmusról több bejelentés is érkezett a napokban a Pilisi Parkerdő Budapesti Erdészetéhez.
Egy rétisas, egy barna rétihéja, hat szarka, valamint két róka is elhullott Bölcske mellett a napokban, gyaníthatóan mérgezés miatt.