Keresés eredménye

Egy élőlény nem lehet üzenőfal!

Fatörzsbe vésett neveket és monogramokat valószínűleg már mindenki látott, mostanában viszont az is egyre gyakrabban előfordul, hogy az élő fákba különböző ábrákat vésnek. Biztosan sejted, hogy ez nem tesz jót a növénynek, most azt is kifejtjük, miért, és megpróbálunk utánajárni, mi készteti arra az embert, hogy nyomot hagyjon a természetben.

2024.11.16.

Gekkók Ferencvárosban, aligátorteknős a Balatonban

Ma már egyre többször hallani arról, hogy idegenhonos hüllők tűnnek fel a hazai tavakban, folyókban vagy épp a kertben. Miért baj ez, mi az oka a jelenségnek, és mi történik akkor, amikor egy idegenhonos hüllőfaj kikerül a kontroll alól?

2024.09.25.

Önkéntes lepkeszámlálókat keresnek

Mindig is szeretted a lepkéket? Most csatlakozhatsz egy közösségi kutatáshoz, ahol a lepkék vannak a fókuszban. Ha segíteni akarsz kedvenceidnek, vegyél részt a kutatásukban. Hogy ez mit jelent, mire jó, és hogyan vehetsz benne részt, cikkünkben eláruljuk.

2024.07.26.

Egy varázslatos tó a Kékes árnyékában

A Kékes északi oldalában található Pisztrángos-tó a környéket járó túrázók egyik kedvenc pihenőhelye. Nem csoda, hisz egy meseszép helyről van szó. Azt azonban kevesebben tudják, hogy a tónak kulcsfontosságú szerepe van a környék kétéltűinek életében.

2024.07.24.

Száz éve kócsagőr vigyázott a nagy kócsagokra

A nagy kócsagot ma már az egész országban sokfelé láthatjuk, de nem volt ez mindig így, a 20. század elején félő volt, hogy a faj eltűnik Magyarországról. Szerencsére nem így történt, ennek emlékére pedig a nagy kócsag a magyar természetvédelem címermadara lett.

2024.06.19.

Összefogtak a nyírségi partifecskékért

A Nyírség homokbányáinak rendszeres vendégei a partifecskék, amelyek előszeretettel költenek a homokfalakban. Hogy a védett madarak költési időszakát semmi ne zavarja meg, hivatásos és amatőr természetvédők, önkormányzatok és bányatulajdonosok fognak össze évről évre.

2024.06.18.

Sipos Katalin: „Ha megkérdezik, hogy mi értelme az életemnek, én tudok rá válaszolni”

A WWF Magyarország igazgatója több mint 30 éve dolgozik a természetvédelemben, és el sem tudja képzelni, hogy valaha mással foglalkozzon. Azt mondja, a kiégéssel szemben mindenkinek meg kell találnia saját ellenszerét: az övé a kertészkedés és a túrázás, amikor abban a közegben lehet, amiért végső soron dolgozik. Sipos Katalinnal beszélgettünk a pályájáról, a WWF-ről, és arról, hogy a zempléni gyerekkor nem múlik el nyomtalanul.

2024.05.31.

Összefogtak a beporzókért Szegeden

A Mondolo Egyesület által elindított Beporzó Hadműveletben az önkormányzat, egy nemzetközi cég, egyetemi kutatók és a füvészkert munkatársai is részt vesznek, de az egyesület városszerte gyönyörű falfestményekkel is felhívja a figyelmet a természetvédelem fontosságára.

2024.05.13.

Már hallani az egyik legszebb hangú madár énekét

Bár a fülemülék ritkán kerülnek szem elé, gyönyörű éneküket hamarosan sokfelé lehet hallani. A legkorábban érkezők már megszólaltak, a többség azonban április végén, május elején érkezik. A hímek a nagy út után nem pihennek sokat, hamar énekelni kezdenek, remélve, hogy hangjukkal meghódíthatnak egy arra repülő tojót.

2024.04.17.

Búbosbanka – a hazai madárvilág punkja

Egzotikus küllemével a hazai madárvilág egyik legjellegzetesebb képviselője. A búbosbankák nem csak külsőségekben térnek el az átlagtól, tojásaik és fiókáik védelmére is sajátos módszereik vannak.

2024.04.16.