Tudtad, hogy Balatonból nem csak egy van az országban?
Na, de mi a másik? És itt most nem a Balaton szeletre gondoltunk. Hol van, mi köze a két Balatonnak egymáshoz? Utánajártunk.
Na, de mi a másik? És itt most nem a Balaton szeletre gondoltunk. Hol van, mi köze a két Balatonnak egymáshoz? Utánajártunk.
Egy friss hazai tanulmány szerint az elmúlt 50 évben tartósan és folyamatosan növekedett a Balaton sótartalma. Ha ez a tendencia marad, akkor ez várhatóan az élővilágra is hatással lesz. Vajon tényleg magyar tenger lesz belőle?
A legfrissebb víztisztasági vizsgálat az egészségre ártalmas baktériumok jelenlétét mutatta ki a Tátra egyik legbővizűbb forrásánál, és több, a közelmúltban történt mérgezéses eset is arra utal, hogy nem érdemes kóstolgatni a tátrai vizeket.
Bizonyára sokan ismerik a bükki Kéktúra-élménybeszámolók legnépszerűbb fotótémáját: a védett, hegyi tavat széles sétánnyal, horgászokkal és pihenőhelyekkel. De vajon mi vár a távolabbi partokon, ahova már nem vezet út? Figyelem, a nyugalom helyreállítására alkalmas képek következnek.
A tatai Öreg-tó, partján a várral, a legismertebb hazai látnivalók egyike. A tónak azonban van egy kevésbé ismert, vadregényes arca is, erdőkkel, nádasokkal és tengerpartokat idéző, homokos fövennyel. Ráadásul a hely jelenét a mögötte álló több évszázadnyi múlt még érdekesebbé teszi.
→ TovábbEgy-egy enyhébb napon, jól felöltözve, a tóparti séták különleges hangulatot hozhatnak a tél szürke napjaiba.
Pedig annyira hívogatóak a csodálatos természeti környezetben fekvő, kristálytiszta vizek, főleg nagy melegben. Mégis jobban tesszük, ha ellenállunk nekik. Értelmetlen vagy jogos a tilalom?
Hallottál már Nagytevelről és a taváról? Igaz, víztározó tó, de ez senkit ne tévesszen meg, mert minden van itt, ami egy remek fürdőzéshez kell: kristálytiszta víz, homokos-füves part árnyat nyújtó fenyőfákkal és fűzekkel, ráadásul a pompás „díszletet” körben a Bakony lankái adják a lazuláshoz. A környék pedig tele jobbnál jobb kirándulóhelyekkel, ahol még a tömeggel sem kell megküzdened. Mutatjuk, merre indulj.
→ TovábbAz elmúlt időszak csapadékos időjárásának következtében újra megtelt vízzel a tavaly nyáron kiszáradt Debrecen melletti tó.
Agárdnál 58 centimétert mértek, ami újabb negatív rekordot jelent a tó történetében.
Lehet-e fürödni benne? Folytatódhat-e idén is a tömeges halpusztulás? Hogyan lehet kompenzálni a csökkenő vízszintet? Mindent egybevetve: mennyire egészséges most harmadik legnépszerűbb tavunk? Ezeknek a kérdéseknek jártunk utána.
A Kolon-tó a Kiskunság legjelentősebb mocsara. A hatalmas kiterjedésű nádas páratlan madárvilágnak ad otthont, de a tóval szomszédos homokbuckák is tele vannak érdekes élőlényekkel.
A tó jege nem elég vastag, ezért sportolásra alkalmatlan. A Balatonra még inkább igaz ez, hisz hazánk legnagyobb tava egyelőre nem is fagyott be teljesen.És várhatóan nem is fog, a következő napokban ugyanis enyhülés jön.
A Bükktől keletre fekvő, apró érchegység mélyén a szürke késő őszi, téli napokban tárul fel igazán a szikla, a víz és a fémes ércek csodálatos formavilága. Rudabánya bányatavánál jártunk.
Hőségriadók jönnek-mennek, és a kánikulában mindenki keresi a folyó- és tóparti helyeket, ahol a hűsítő strandolásra alkalmas részek a legjobb felfrissülést nyújtják. Zala megyében pedig számos alig ismert tó és vízpart található, amelyeket kirándulással egybekötve érdemes felfedezni. Összegyűjtöttünk három vadregényeset, és hoztunk egy ráadást is.
Ha csobbanni is lehetne benne, akár a főváros Balatonjának is nevezhetnénk, annyira közkedvelt a közelben élők körében a Naplás-tó. Hiszen hol máshol húzna el egy szürke gém a fejed fölött Budapesten?
A Turista Magazin összevont nyári lapszámának Tudástár rovatában rendhagyó utazásra hívjuk olvasóinkat. Kalandra fel, fedezzük fel az Alföld csillogó vizű tavait!
Hivatalosan természetvédelmi beruházás indul, melynek részeként építenek egy kilátót és tanösvényt hoznak létre a tó körül.
Úgy is mondhatjuk, hogy visszaállítják az eredeti állapotába, amilyen még a halastóvá alakítása előtt volt. Már javában zajlanak a munkálatok.