
Tudtad, hol van Magyarország közepe?
Nem is ott van, ahol először gondolták.
Nem is ott van, ahol először gondolták.
Más által megszerzett zsákmányt ellopni nem szép dolog, de a túlélésért folytatott küzdelem érdekében indokolt lehet. Ezúttal két kékes rétihéját kaptak lencsevégre a levegőben viaskodni, az egyikük a lopós, a másikuk az áldozat szerepében.
Tudtad, hogy a japán Sinkanszen vonatok orrát a jégmadár csőre ihlette? De vajon miért pont ezt a csodaszép madarat utánozták le a gyorsan száguldó vonatok tervezésénél?
Zseniális találmányok, amelyek itt vannak az orrunk előtt, a természet teljesen ingyen nyújtja a jobbnál jobb ötleteket. Mi lenne, ha a természet kizsákmányolása helyett inkább inspirálódnánk belőle?
Biztosan sokan elgondolkoztatok már azon, vajon hogyan bírják elviselni az úszkálást a jéghideg vízben és a sétálgatást a hóban a csupasz lábú madarak. Természetesen mindenre van válasz, amit most el is árulunk nektek.
Arról mindenki tud, hogy például a kaméleon képes megváltoztatni a színét, attól függően, hogy milyen környezetben van. Viszont a zöld levelibékáról senki sem gondolná, hogy tud nem zöld is lenni, pedig a valóságban így van.
Méghozzá nem is akármilyen: nemcsak kultúrtörténeti szempontból érdekes, hanem gazdag élőhely is, de figyeljünk, mert úgy megbújik a házak között, hogy ha nem tudjuk, mit keresünk, biztosan elmegyünk mellette.
A svájci attasé személyéhez számos királyréti fejlesztés kapcsolódik, egyebek mellett a nevét is neki köszönheti a népszerű kirándulóközpont.
A mai Magyarország területén egy alkalommal kiugróan magas, 6,3-as erősségű földrengés pusztított.
Egy nagyon különleges légköroptikai jelenséget, holdszivárványt sikerült megörökítenie múlt éjjel több webkamerának is.
A Tisza-tóról főként természeti értékei, vízi kilátói, tókerülő bringaútja kapcsán lehet hallani, de azt kevesebben tudják, hogy egy igazi ipartörténeti ritkasággal is büszkélkedik.
Lehetetlennek tűnik, de mégis igaz, hogy ezek a madarak valóban tudatosan hajlítják meg csőrüket, mintha valami ruganyos gumiból lenne. De miért csinálják ezt?
A szóban forgó kisvasút gépállományában egy Szilvi nevű gőzmozdony is szolgál.
Annyit segítünk, hogy egy bogárról van szó, és ezen a településen észlelték először Magyarországon.
A különleges református templom történetében több csavar is van, például azt tudtad, hogy igazából nem tudták, kinek a tervei alapján húzták fel?
Ha láttál már faágon szundikáló madarakat, biztosan te is gondolkoztál már azon, vajon miért nem pottyannak le onnan. Elég fárasztó lenne számukra alvás közben tudatosan szorongatni az ágat, úgyhogy nem is így csinálják, másképp oldják meg ezt a kihívást, amit cikkünkből most megtudhatsz.
Ha nem is tudod, mi az, de biztosan láttál már lihogót, amihez nem kell más, mint egy nagyobb vízfelület, fagy és sok-sok vízimadár.
Vajon melyik az az ősi tűlevelű, amelyik nem szúr, ősszel lehullajtja lombját, és nem halt ki a dinoszauruszokkal?
A dimbes-dombos homokháton fekvő festői kis település Bács-Kiskun megyében található, 24 kanyargós utcából és mintegy 1200 pincéből áll.
A hernyók fészke persze nem ágakból, növényi részekből, tollakból, netán sárból készül, hanem akárcsak a pókok, hálót szőnek maguknak.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.