Keresés eredménye

Hallottál már a kleptoparazitizmusról?

Más által megszerzett zsákmányt ellopni nem szép dolog, de a túlélésért folytatott küzdelem érdekében indokolt lehet. Ezúttal két kékes rétihéját kaptak lencsevégre a levegőben viaskodni, az egyikük a lopós, a másikuk az áldozat szerepében.

2025.02.26.

Tudod mi az a biomimikri?

Zseniális találmányok, amelyek itt vannak az orrunk előtt, a természet teljesen ingyen nyújtja a jobbnál jobb ötleteket. Mi lenne, ha a természet kizsákmányolása helyett inkább inspirálódnánk belőle?

2025.02.20.

Tudod, hogy telelnek őshonos halfajaink?

Vannak olyan fajok, amelyek ilyenkor is aktívak maradnak, mások elvermelnek és nem is táplálkoznak, és olyan ragadozó fajok is akadnak, amelyek követik a vermelő csapatokat, hogy ha megéheznek, ne kelljen messzire úszni a betevőért.

2025.02.10.

Hol van hazánk egyetlen Tudor-stílusú kastélya?

Magyarország egyik legkülönlegesebb főúri lakja található a Fejér vármegyei kis településen. Angol udvarházakat idéző külseje és mesébe illő, kőcsipkés tornyai az egyik legszerethetőbb magyar kastéllyá avatják. De nemcsak az épület stílusa romantikus, hanem a története is.

2025.02.02.

Miért nem fagy meg a madarak lába télen?

Biztosan sokan elgondolkoztatok már azon, vajon hogyan bírják elviselni az úszkálást a jéghideg vízben és a sétálgatást a hóban a csupasz lábú madarak. Természetesen mindenre van válasz, amit most el is árulunk nektek.

2025.01.16.

Nyolc érdekesség a hazai erdők egyik legfurcsább madaráról

Kevés olyan rejtélyes madarunk van, mint az erdei szalonka. Még mindig igen keveset tudunk róla. Egyrészt, mert Magyarországon csak átvonul, másrészt, mert nagyon nehéz őt megtalálni. Rejtőszíne tökéletes, és kiválóan el tudja kerülni az embert. Jöjjön hát nyolc érdekesség a magyar erdők vándorló tündérmadaráról.

2024.12.18.