Random túraajánlónk következik
Pihen a természet, így január közepén a fű se nő, de a szabad levegő most is vár titeket! A Természetjáró heti túraajánlójának ezúttal nincsen tematikája.
Pihen a természet, így január közepén a fű se nő, de a szabad levegő most is vár titeket! A Természetjáró heti túraajánlójának ezúttal nincsen tematikája.
A karácsony központi eleme a feldíszített fenyő. Ha az ünnepi hangolódást egy kis túrázással szeretnéd megszínesíteni, nincs jobb célpont, mint néhány különleges, tűlevelűekből álló erdő. Ezek közül válogattunk nektek egy csokorra valót.
Jön az ünnepi trakta, így jobb már felkészülten, leapadt szénhidrát-tartalékokkal nekiülni az ünnepi asztalhoz. A Természetjáró most ebben is segít!
Összeállításunkban olyan hazai kápolnákat gyűjtöttünk össze, amelyeket érdemes egy-egy kiránduláson útba ejteni, és különleges hangulatukkal, környezetükkel még azokat is megérintik, akik nem hívő emberek.
Ki a fene akar ilyenkor kirándulni menni? Aki mégis, az bizonyára az elszánt túrázók halmazát gazdagítja, így a nekik szánt útvonalakból csemegézünk.
Olyan magyarországi várakat, várromokat gyűjtöttünk össze, amelyeknek falai között nem csupán az elmúlt századok tárulnak fel előttünk, de elképesztő panorámákban is részünk lehet. Ráadásul mindegyikhez látványos túraösvények vezetnek.
Általában a túramozgalmak hosszútávú országjárásra, pecsét- vagy kódgyűjtögetésre hívnak, azonban léteznek egy nap alatt is lejárható jelvényszerzők, melyek a rövid, téli nappalokra kiváló túratippel szolgálhatnak. Íme, néhány példa!
Az őszi szünet alatt gyakran fejtörést jelent, hogy milyen programokkal töltsük ki a napokat. Olyan izgalmas és látványos családi túrákat gyűjtöttünk össze, amelyek az elkövetkező időszakban is jól jöhetnek.
Már közel négyezren jelentkeztek az Országos Kékkörön zajló rendezvény túráira, de még bő egy hete van azoknak is, akik eddig nem választottak kéktúra szakaszt a 143 lehetőség közül.
Ez az a színpompás időszak, amikor az ősz néhány hét alatt átfesti az erdőket. Ilyenkor érdemes nagy sétákat, kirándulásokat tenni. Ajánlunk pár szuper szabadtéri programot szeptember utolsó hétvégéjére, amelyek között mindenki találhat kedvencet.
Tündéri dombok, völgyhajlatok, erdőszigetek, fehér présházak tarkítják a tájat, de mindent felülír az, hogy egy rejtélyes kőformáció és a déli part legszebb panorámapontjai is a látnivalók között találhatók. A Zamárdi környéki túraút érdekességei közvetlenül az orrunk előtt hevernek, sokan mégsem tudnak róluk.
Ha tanúhegyekről van szó, a legtöbben a Balatont övező, látványos hegykúpokra gondolnak, pedig a Bakony nyugati lábánál, a Kisalföld síkjából magányosan kiemelkedő Somló legalább annyit tud – ha nem többet –, mint a „Magyar-tenger” partján sorakozó társai. E hajdanvolt tűzhányó nyújtotta élménykavalkádot egy 12 kilométer hosszú körtúrán élhetjük át, amely a jelvénygyűjtögetők számára is tartogat szuvenírt.
A Rudabányai-hegység 300–400 méter magas domborulatai között, Szendrő városa közelében húzódik az ország egyik leglátványosabb szurdoka, a Telekes-völgy. Mohatakaróba burkolózó sziklaképződmények, az Ördög-gát elképesztő szorosa és egy gerinctúra gyönyörű kilátópontjai csábítanak felfedezőtúrára.
Idén a meleg időjárás miatt jóval hamarabb eljött a szüreti időszak. A Természetjáró heti túraajánlójában most szüret utáni levezetésként ajánlunk borvidékeken átvezető túrákat.
Olyan érdekes helyszíneket és szabadtéri programokat gyűjtöttünk össze szeptember második hétvégéjére, amelyek nemcsak elbűvölőek és tele vannak látnivalókkal, de egyszerűen be lehet őket barangolni.
Egy nagyáruház parkolójából indul, tele van fájdalmas szóviccekkel és izgalmas építményekkel, mégis természeti látványosságot mutat be, mi az? A dunakeszi Teknős tanösvény, amelynek pallósétányáról megnéztük egy tőzegláp utolsó darabkáját.
Túráztál már az erdőhatár fölött napokig? Ha nem, van egy ötletünk: ezúttal Szlovákia és a Kárpátok talán legkompaktabb magashegyi gerinctúra-útvonalát, az ideális hosszúságú, kényelmesen teljesíthető Kis-Fátra gerinctúrát mutatjuk be a Természetjáró kínálatából.
Az erdős hegyi tájak látványvilágába harmonikusan illeszkedő, szűk ösvények panorámáikkal és olykor sziklákat kerülgető, izgalmas vonalvezetésükkel nemcsak látnivalókat összekötő útszakaszokként, hanem teljes értékű kirándulócélpontokként is megállják a helyüket. Kétrészes válogatásunk második listáján újabb látványos hegyi ösvényeket gyűjtöttünk össze.
Erdély „teteje”, Románia második legmagasabb csúcsa nem adja könnyen magát, de a fizikai megpróbáltatásokon túl teljesen átlagos magashegyi túrán érhető el. A Negoj körül még ott van a vadon, pedig már kiépült minden, ami a turisztikailag intenzíven használt magashegységekre jellemző. Csúcshódítás két kényelmes napban.
Ezúttal olyan túrákat gyűjtöttünk össze a Természetjáró kínálatából, amelyeken - hosszabb-rövidebb szakaszokon - biztonságosan nekivághattok egy mezítlábas sétának.