Tűz ütött ki a Nagy-Hideg-hegyi turistaházban
A Nagy-Hideg-hegyen álló turistaház felújítás miatt zárva volt, a lángokat eloltották.
A Nagy-Hideg-hegyen álló turistaház felújítás miatt zárva volt, a lángokat eloltották.
Hétvégén tűz ütött ki Miskolc ikonikus épületében, a miskolctapolcai barlangfürdőben. A tűz súlyos helyzetet teremtett a város turizmusában, hisz az intézmény a Miskolcra látogatók egyik legfontosabb célpontja.
Tanulságos történetet osztott meg a Nyírerdő Zrt. közösségi oldalán, egy ismeretlen „jó szándékú” lódarazsakkal akart leszámolni a Sós-tói erdőben, de egy öreg tölgy látta kárát.
Értelmetlen pusztítás áldozata lett Fegyvernek nevezetessége, a Kálvária-domb. A műemlék talapzata feketévé vált a koromtól, körülötte a kunhalom védett növényvilága is elpusztult, miután ismeretlenek vélhetően felgyújtották a területet.
Mintegy tizenöt hektáron égett a védett területen a füves puszta, a tűz a közeli fenyőerdőre is átterjedt.
A csapadékszegény időjárás miatt július 12-től Borsod-Abaúj Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékre is kiterjesztik a tűzgyújtási tilalmat. A korlátozás Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyékben továbbra is érvényben van.
Kigyulladt a nádas vasárnap este Csopakon. A tűzoltók hamar eloltották a tüzet. Személyi, anyagi kár jelenleg nem látható, és valószínűleg az élővilágban sem esett kár.
Július 1-jén tűz ütött ki a Miskolchoz tartozó Jávorkút közelében, és mintegy 65 hektáron pusztított. Az erdészetnek azonban nemcsak ezzel, hanem az aszálykárral is meg kellett küzdenie.
Szeptember 28-tól Magyarország teljes területén feloldják a tilalmat az esőzéseknek köszönhetően.
A Turjánvidék Natura 2000 területén csaptak fel a lángok. Összesen 800 hektár, zömében természetes élőhely esett áldozatul.
Villámcsapás miatt gyulladhatott ki az erdő aljnövényzete Sály község határában augusztus 15-én. Az első felmérések szerint mintegy hat hektár erdőállomány károsodott a tűzben.
Lángba borult a Balaton-felvidék egyik legismertebb geológiai látványosságánál, a szentbékkállai Kőtengernél az aljnövényzet.
A július elsejei tűz után a turistautak most már ismét biztonságosan járhatók a Bükkben.
750 hektárnyi területen égett a puszta a Hortobágyi Nemzeti Parkban, a Tiszafüred-Kócsújfalu határában kialakult tűz teljes eloltásán még napokig dolgozni fognak, sajnos úgy tűnik, egy tanösvény is leégett a tűzben.
Pernyét felkapó forgószél, hamuban keresgélő gólyák és szalakóták, apokaliptikus pillanatképek a Hortobágyról. Az idei súlyos aszály miatt már sok helyen kapott lángra a magyar puszta. A 265 hektárt felemésztő, Angyal-háza pusztán keletkezett tűz oltási munkálatairól és a tűz okozta érdekes természeti jelenségekről Szilágyi Attila természetvédelmi őr készített látványos videót és képeket.
Több mint négyszáz hektáron égett a legelő Nádudvar külterületén.
A népszerű, sokak által ismert Szalajka-völgy fölött, a Csortos-kő közelében, fokozottan védett természeti területen égett az erdő.
Még július első napján csaptak fel a lángok a Miskolchoz tartozó Jávorkút közelében, folyamatosan zajlik a károk felmérése, de már most is látszik, hogy fokozottan védett növény- és ritka rovarfajok is áldozatul estek.
A Jávorkút közelében pusztító tüzet szombat hajnalra eloltották, de a területen sok odvas- és holtfa még most is izzik, és arra is van példa, hogy egy-egy lábon álló törzs borul ki, ezért arra kérnek mindenkit, hogy kerülje el az érintett területet.
A lángok pénteken csaptak fel Miskolc külterületén, Jávorkút közelében. A környékbeli tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen, és szombat hajnalra sikerült eloltaniuk a tüzet.