Videó: Ilyen cuki egy urálibagoly-fióka
A Bükki Nemzeti Park közösségi oldalán osztott meg egy felvételt, amin egy aranyos fészekhagyó épp kezd megismerkedni a világgal.
A Bükki Nemzeti Park közösségi oldalán osztott meg egy felvételt, amin egy aranyos fészekhagyó épp kezd megismerkedni a világgal.
Ha az Aggteleki-karszton, a Börzsönyben vagy a Zemplénben látjuk, nem lepődünk meg, most azonban egy 16. kerületi kertben tűnt fel.
Az 1906–1907 telén tapasztalt urálibagoly-inváziót követően több mint fél évszázadnak kellett eltelnie ahhoz, hogy hitelt érdemlően igazolják e zárt erdőségekhez és öreg faállományokhoz kötődő, pompás megjelenésű bagolyféle magyarországi fészkelését. Napjainkban már nemcsak a Zempléni-hegységben, hanem az Északi-középhegység nyugatabbra fekvő tagjainak területén is fészkel.
Az uráli bagoly hegyvidéki faj, ezért nagyon meglepődtek Bács-Kiskun megyei megjelenésén. Sajnos megsérült a szárnya, és csak napok múlva lehet megmondani, szabadon lehet-e engedni.
Ritkán kerülnek szem elé, ha mégis, akkor is leginkább csak egy elsuhanó árnyat látunk belőlük. Ennek ellenére a baglyokat még a legkisebbek is ismerik, hisz már a meséknek is megkerülhetetlen szereplői.
Te észreveszed a távoli fa odvában meghúzódó madár feje búbját? Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság érdekes baglyos videót posztolt.
Uráli baglyot figyeltek meg Biharugrán, annak dacára, hogy a Dél-Alföldön elvileg nemigen fordul elő a faj.
A kitüntető címért idén három bagolyfaj száll versenybe, melyek mindegyikét veszélyezteti a nem fenntartható módon folytatott erdőgazdálkodás és mezőgazdaság. A jelöltekre már lehet szavazni, az eredményt a jövő év első napján hirdetik ki.
Nem sűrűn látott madárvendégre bukkantak a Dél-Alföldön. A sérült uráli baglyot helyiek vették észre a Kisdombegyház melletti erdőben.
Az edelényi rendőrkapitányság munkatársai járőrözés közben vették észre a furcsa testtartásban gubbasztó baglyot. Értesítették az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság szakembereit, majd együtt szakszerűen befogták a madarat.
Már nemcsak a naptár és a csillagok szerint van itt az ősz, hanem a természet is beadta a derekát, és a szomorúnak hangzó elmúlásra pompás színekkel készül.
A hattyúkra, a vándorsólymokra és az uráli baglyokra is gondoltak a Vértesben. Klébert Antal természetvédelmi őr önkéntesek segítségével fokozottan védett madárfajoknak alakított ki fészket, valamint odút a területen.
Tavaly novemberben Doboz határában bukkant fel egy uráli bagoly, most pedig a Hortobágy-Berettyó túrkevei részén figyeltek meg egy példányt, annak dacára, hogy alföldi tájakon elvileg nemigen fordul elő a faj.
A napokban lefotóztak egy uráli baglyot, ami önmagában még nem is lenne túl izgalmas. Az érdekesség az, hogy a madarat egy alföldi településen kapták lencsevégre.
Akik mostanában az őrségi erdőkben jártak, furcsa dologra lehettek figyelmesek. A nemzeti parkok munkatársai kukákat szereltek fel a fákra.