Elpusztulhatnak az etetett vadállatok
A Tátrában arra kérik az embereket, hogy ne etessék a vadon élő állatokat, mert könnyen rossz vége lehet.
A Tátrában arra kérik az embereket, hogy ne etessék a vadon élő állatokat, mert könnyen rossz vége lehet.
Ritka, fehér színű szarvast fotózott egy bátonyterenyei fotós Nógrád megyében. Az állattal már nem először sikerült összefutnia.
Viccesek, esetlenek, játékosak, fura ábrázatúak. Ilyenek is lehetnek a természetben élő állatok.
Bár vadállatkölyköt felnevelni elsőre izgalmasnak tűnhet, a Budakeszi Vadaspark gondozói tapasztalatból mondják, még számukra is megterhelő feladat. Óvodásoknak indítanak programot, hogy már a kisgyerekek is megtanulhassák, hogy ne vigyenek haza állatot az erdőből.
Július és augusztus az őzek párzási időszaka, amikor az állatok sokkal kevésbé elővigyázatosak, mint máskor, így fokozott körültekintéssel érdemes vezetni.
A nyár eleje mindig mozgalmas Szeged vadasparkjának mentőközpontjában, ekkor érkezik hozzájuk a legtöbb védelemre szoruló, illetve beteg állat. Idén számos bagoly, őzgida és sün élvezi a központ vendégszeretetét, a legkiemeltebb páciens pedig jelenleg egy parlagi sas.
Vadmentő állomást alakítanak ki az újpesti Farkas-erdő mellett, ahol olyan sebesült nagyvadakat is gondozni tudnak majd, mint az őz, a szarvas és a vaddisznó.
Magyarföld község területére gyakran betévedt egy őzbak, és a helyiek rendszeresen etették is, mígnem tegnap rátámadt egy 93 éves férfira. A vadon élő állatok megszelídítéséről a Budakeszi Vadaspark igazgatóját is megkérdeztük.
A következő hónapokban egyre gyakrabban lehet majd találkozni a természetben egyedül hagyott állatkölykökkel és fiókákkal. Az is előfordul, hogy ilyenkor a túrázóknak megesik a szíve az elárvultnak hitt apróságon, és jó szándékúan hazaviszik nevelgetni. Pedig általában ez a legrosszabb, amit tehetnek.
A napokban elárvult, összekucorodott kisrókára bukkantunk egy buszmegállóban. Tanácstalan toporgás után hosszas telefonálgatás következett. Most utánajártunk, ki segít, ha segíteni akarsz.