Vadmacskát kaptak lencsevégre a Gerecsében
A felvételen jól kivehető az állat, ami még vadászik is egy kicsit.
A felvételen jól kivehető az állat, ami még vadászik is egy kicsit.
Ha a válasz nem, akkor van egy jó hírünk, mert pontokba szedtük a legfontosabb különbségeket, és egy szuper ábrán is megmutatjuk.
A vadkamera látóterében egy vadmacska dobál egy egeret, elejti, majd felveszi, közben nagyokat ugrándozik. A játszadozó cicából hamarosan felnőtt lesz, ahhoz pedig, hogy jó vadász legyen belőle, elengedhetetlen a játék.
Erdő és erdő között nagy különbségek lehetnek, és nemcsak egy természetszerető ember, de az ott élő állatok szemszögéből nézve is. A vadmacska különösen érzékeny az élőhelyi viszonyokra, akárhol nem érzi jól magát. De vajon egy egykorú, homogén erdőből viszonylag rövid idő alatt lehetséges „vadmacskabarát” élőhelyet varázsolni?
A vadmacskát januárban gázolta el egy autó Eger közelében. Az állatnak a lába tört el, és kezdetben házi macskának hitték. Miután fény derült a kilétére, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság egri mentőhelyére került. A teljes felépülés kilenc hónapot vett igénybe.
Ritka eseményt sikerült lencsevégre kapnia a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársának egy bükkaljai védett gyepterületen.
A Vadmacska Fajmegőrzési Program keretében tavaly nyáron, néhány hetes korában került a Budakeszi Vadasparkhoz a vadmacska, aki idén nyáron lett kész a vadonra.
A vadkamerás felvételeken csak jönnek-mennek a vadmacskák, ugyanakkor feltűnik egy házimacska is, ami jól jelzi a hibridizáció problémáját.
Aki esetleg lemaradt volna arról, hogy milyen hangokkal próbál társat találni egy szerelemre vágyó börzsönyi vadmacskakandúr, most bepótolhatja ezt a fájó hiányt.
Nem mindennapi videó került ki a Börzsöny élővilága nevű Facebook-csoportba. Vadkamerás felvételen mutatjuk a főszereplőt és tollas kíséretét.
Azt tudjuk, hogy a macskák, ha lehet, kerülik a vizet, pontosabban az úszást, így azt legkevésbé sem feltételeznénk, hogy egy vizes élőhely is lehet kedvező a vadmacskák számára. Erre a Kis-Balaton ragadozóemlős-kutatásai alaposan rácáfolnak.
Idén 11. alkalommal választották meg az Év Emlősét. A Vadonleső Program által adományozott címmel fokozott figyelem is jár, és erre az idei győztes vadmacskának minden szempontból nagy szüksége van.
Meg lehet mondani, hány vadmacska él most Magyarországon? Hogyan segíthetnek a kutyák a faj védelmében? Honnan tudhatom, hogy vadmacskát, házi macskát vagy esetleg hibridet láttam? A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság segítségével mentünk utána a fajt érintő legégetőbb kérdéseknek.
Egy éjszakai vadkamera-felvételen két vadmacska kölyköt láthatunk, akik hangosan nyávognak a Börzsöny mélyén.
Ha nem lenne ilyen tömzsi a farka, akár jól megtermett házi macskának is nézhetnénk a holtfán sétálgató vadmacskát. A faj két kifejlett példánya rendszeresen bóklászik a Börzsönyben.
Feltehetőleg egy olyan példányról van szó, akinek lakhelye a közelmúltban nagy meglepetést okozott a nemzeti park munkatársainak.
Két vadmacska sikeres kezeléséről és szabadon engedéséről számolt be a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága.
Nagyon meglepődtek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei, amikor egy uráli baglyoknak kihelyezett költőládát ellenőriztek a Mátrában.
Vegyél részt te is a házimacskatartási szokásokról és az európai vadmacskáról szóló kutatásban!
Kutatások alapján már legalább 63 gerinces faj kihalását okozták a szabadon lófráló házi macskák. A kóbor és kijárós cicák sajnos komoly veszélyt jelenetnek a természetes ökoszisztémákra.