Keresés eredménye

Miért indult be később a tatai vadlúdszezon?

Egy hete még aggodalomra adott okot a tatai Öreg-tavon gyülekező vadludak alacsony létszáma, mostanra azonban már 10 ezernél is több példány, köztük ritka fajok is érkeztek. Mi lehetett a késői érkezés oka?

2024.11.21.

Útra kelnek a gólyák

Egyik legkedvesebb madarunk a fehér gólya, amelynek vándorlása ráadásul kötődik nemzeti ünnepeinkhez is. A gólyák ugyanis hagyományosan március 15. körül érkeznek hozzánk, és augusztus 20. körül indulnak el telelőhelyeikre.

2024.08.19.

A Vértesig vándorolt egy svájci farkas

Légvonalban több mint 700 kilométert tett meg az a jeladós fiatal szürke farkas, amelyik Svájc déli részéből indult még tavaly, és az elmúlt napokban egészen Budapest határáig jutott. Még nem rekord, de már most az egyik legtávolabbi mért farkasvándorlásnak számít.

2023.02.20.

Csak a döglött hal úszik az árral

Talán mindenki számára köztudott, hogy a halak szeretnek az árral szemben úszni, sőt, sokszor még ki is ugranak a vízből. De vajon miért, és mi készteti sokukat arra, hogy akár több száz kilométert tegyenek meg a sodrással szemben? Most mindent megtudhatsz a halak vonulásáról és bámulatos ugrótudományukról.


2022.07.25.

Vándorút az Észak-Börzsönyben

Még a tapasztaltabb hazai tájjárók között is akadnak olyanok, akik nem ismerik az Észak-Börzsöny páratlan vidékét, pedig itt bőven van mit felfedezni. A lényeget felfűztük egy túraútra, amit nemcsak lejártunk, de kedvcsinálóként be is mutatunk nektek.

2018.09.21.

Amúri vércsék vonulása élőben

A magyar kutatók által felhelyezett amuri vércse műholdadók ontják az adatokat és szinte élőben közvetítik a három madár tudománytörténeti útját Afrikába.

2013.11.22.