Tudtad, hogy hol van hazánk legnagyobb őskori földvára?
Egy hosszú hegygerincen járunk, ahol bitang szirtekről gyönyörködhetünk a tájban, de közben jó, ha tudjuk, hogy egy korábbi „város” kellős közepén sétálunk már vagy fél órája.
Egy hosszú hegygerincen járunk, ahol bitang szirtekről gyönyörködhetünk a tájban, de közben jó, ha tudjuk, hogy egy korábbi „város” kellős közepén sétálunk már vagy fél órája.
Olyan magyarországi várakat, várromokat gyűjtöttünk össze, amelyeknek falai között nem csupán az elmúlt századok tárulnak fel előttünk, de elképesztő panorámákban is részünk lehet. Ráadásul mindegyikhez látványos túraösvények vezetnek.
Ezúttal egy kevésbé ismert, de annál izgalmasabb várromot mutatunk be, ahonnan még akkor is lélegzetelállító panoráma nyílik, ha nem a legkellemesebb kirándulóidőben hódítjuk meg a „csúcsot”.
Legutóbbi összeállításunkat folytatva újabb öt várromot mutatunk be, ahova bármikor érdemes el- vagy felsétálni, az élmény garantáltan emlékezetes lesz.
Ha motiváció kell egy kellemes kiránduláshoz, keress egy várromot! Összeállításunkban öt hangulatos, mutatós, kalandos és romantikus várromot ajánlunk, amit bármikor érdemes felkeresni.
Alig háromnegyed óra autóútra a fővárostól, Hollókő közelében, Palócföld szívében egy elfeledett vár romjai omladoznak az erdő mélyén.
→ TovábbAki szereti a különleges hangulatú várromokat, annak a felvidéki Torna várát érdemes felkeresnie. A magyar-szlovák határtól mindössze négy kilométerre, Torna községtől északi irányban, immár 700 éve dacol az idővel egy mészkőhegy kúpján. Ha felkapaszkodunk a gerincen, tekintélyes méretű falmaradványokat és gyönyörű körpanorámát kapunk kárpótlásul fáradozásainkért.
A Tapolcai-medence tanúhegyeinek szinte mindegyike különlegességet rejt a tetején. A várfalakat hordó Csobánc vagy a bazaltoszlopairól híres Szent György-hegy mellett igaz ez a medenceperemen magasodó kicsiny, de hegyes Hegyesdre is, amelynek várát gyakorlatilag teljesen elsöpörték az évszázadok, viszont körülötte minden más alig változott.
A bujáki vár romjaival olyan régen nem törődött senki, hogy a természet mára szinte teljesen visszafoglalta magának a területet. Vadregényes kirándulócélpont, ahol a fák szó szerint a romokból nőnek ki.
Hogy miért érdemes felmenni a Tapolcai-medence keleti peremének 376 méter magas tanúhegyére, a Csobáncra? Egyrészt azért, mert itt találhatók a csobánci vár több mint 750 éves romjai, másrészt – bizton állíthatjuk – innen nyílik a környező vidékre az egyik legszebb és legteljesebb panoráma.
Mi mást is választhattunk volna mátrai tematikus számunk História rovatába, mint a siroki várat? Beharangozó.
A Cserhát délnyugati részén álló Csővár könnyen megközelíthető és egyáltalán nem eldugott. Mégis kevesen ismerik, pedig aki szereti a várakat és a panorámát, azoknak mindenképp érdemes ide ellátogatni.
Aki szereti a különleges hangulatú várromokat, annak a szlovákiai Torna várát érdemes felkeresnie. A magyar-szlovák határtól mindössze négy kilométerre, Torna községtől északi irányban, immár 700 éve dacol az idővel egy mészkőhegy kúpján.