Elütött vidrát ápolnak a Sóstó Vadvédelmi Központban
December elején egy elütött vidra érkezett a székesfehérvári vadvédelmi állomásra. Az állatnak, bár komoly sérüléseket szenvedett, van esélye a teljes gyógyulásra.
December elején egy elütött vidra érkezett a székesfehérvári vadvédelmi állomásra. Az állatnak, bár komoly sérüléseket szenvedett, van esélye a teljes gyógyulásra.
Nem is gondolnád, hogy milyen nagy a jövés-menés éjszaka a tihanyi Balaton-parton. Erről tett közzé videót a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet.
Első hallásra olyan, mintha egy kis madár csipogna, de valójában egy vidrakölyök szólongatja a mamáját ezen a különös, madárszerű hangon.
A címben szereplő kérdést persze általánosságban nem tudjuk megválaszolni, de egy konkrét állat és egy konkrét hely esetében választ kaphatunk a kérdésre. Cikkünkben egy másik vidráról is írunk, Frodóról, aki nemrég érkezett a Petesmalmi Vidraparkba.
Kardoskút határában, a Körös-Maros Nemzeti Park területén fedezték fel decemberben a legalább három-négy tagból álló családot.
A vidrát nappal ritkán látni, főleg éjjel aktív, ezért is volt nagy szerencséje a felvétel készítőjének, hogy fényes nappal sikerült megörökítenie a vadászó vidrákat. Ám az izgalmas fordulat ezután jön, vajon mi történik, ha rétisasok csapnak le a vidra ebédjére? Mutatjuk a videókban.
Hazai emlősfaunánk egyik legrokonszenvesebb, ám meglehetősen ritkán látható képviselője a rejtett életmódot folytató, európai elterjedési területének zömén jelentősen megfogyatkozott állományú vidra. Idehaza szerencsére stabil populációi élnek, védelme azonban nem csupán a vizes élkőhelyek feldarabolódása és pusztulása miatt indokolt.
A hétvégén ritka vendég érkezett a Mályi Madármentő Állomásra: kisvidrát találtak. A kölyök azóta már átköltözött a Petesmalmi Vidraparkba.
A felvételen nagyon jól kivehető a küzdelem. Megkerestük Dr. Lanszki Józsefet, a Kaposvári Egyetem Ragadozóökológiai Kutatócsoportjának vezetőjét, aki egyben a vidrák szakértője is, hogy mesélje el, miért is akaszkodott össze a két egyed pontosan.
Az Országos Mentőszolgálat július 4-én posztolt videójában Töreki Tamás mentőtiszt mesél a vidrákról.
A vidra általában éjjel aktív, így elég nagy mázlija volt Szendőfi Balázsnak, hogy fényes nappal tudta megörökíteni e vidravadászat minden pillanatát, ráadásul drónnal.
Forráskút melletti halastónál talált rá egy sétáló pár január végén az alig pár hetes, elárvult vidrabébire, amely most a Szegedi Vadaspark természetvédelmi központjában nevelkedik.
Az Év emlőse került a kamera elé a Muránál.
A Vadonleső Program 2020-ra is meghirdette az Év Emlősét, ami a vidra lett.
A Kis-Sárrét északnyugati határán fekvő területen ilyenkor is pezseg az élet, főleg a madárvilág gazdag: vörös vércsék, egerészölyvek, kékes rétihéják lesnek zsákmányra a levegőből.
Ha szereted a vidrákat, ezek a drónfotók is tetszeni fognak, mert cuki vidra van rajta. A befagyott Balatonban lubickol, halat lakmározik, és még pózol is hozzá.
Itt a vidrák párzási időszaka, amikor az állatok nappal is aktívabbak, így ilyenkor a legvalószínűbb, hogy természetes élőhelyükön lesheted meg őket.
Védett vidra lenyúzott bőrét kínálták a Vörösmarty téri vásárban. Jelenleg természetvédelmi őrök vizsgálják, pontosan milyen vidrafajról van szó.
Hazánkban él Európa legnagyobb vidraállománya, így kézenfekvő, hogy a megfogyatkozott, sérülékeny holland populációt magyar vidrákkal erősítik.
Ha rajtunk múlik, most sem lesz eseménytelen a hétvégéd. Irány a Vince-napi vesszővágás, csemetékkel az Abaligeti-barlangot célozd be, ha a Hortobágy közelében laksz, látogasd meg a vidrákat, de ha a fázósak közé tartozol, akkor sem kell unatkoznod.