Kivételesen magas a Balaton vízszintje
Az elmúlt napok esős napjainak is köszönhetően szokatlanul magas lett a Balaton átlagos vízszintje.
Az elmúlt napok esős napjainak is köszönhetően szokatlanul magas lett a Balaton átlagos vízszintje.
Az elmúlt nyolc napban 260 cm-t emelkedett a Duna vízszintje a fővárosban.
Az esőzéseknek köszönhetően már csak három centi hiányzik a kívánatos vízálláshoz.
A csapadékos idő kisebb-nagyobb tavak, tocsogók és tócsák láncolatát hozta létre a dél-nyírségi Martinkai-legelőn, amelyről a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság drónfotókat posztolt.
Közel 900 ezer köbméter vizet eresztenek a tóba a Pátkai-víztározóból.
A Duna alacsony vízállása miatt a Dunakanyarban közlekedő hajójáratok több településen nem tudnak kikötni, így mielőtt hajózni indulunk, tájékozódjunk a menetrendről.
A fővárosi szakaszon 89 centire apadt a Duna. A Szabadság hídnál található jellegzetes szikla csak aszályos időszakban látszik.
Július eleje óta már több alkalommal is megdőlt a 2003-ban mért legalacsonyabb vízállás, augusztus 7-én pedig újabb rekordot mértek a folyó szolnoki szakaszán.
A folyó több szakaszán a fősodrásban is csak térdig vagy csak bokáig ér a víz.
Szolnoknál július 7-én mérték az eddig valaha volt legalacsonyabb vízállást -281 centimétert. Lesújtóan fest a leapadt folyó.
Az elmúlt egy hónap alatt több, mint 10 centimétert apadt a magyar tenger átlagos vízállása.
A legszárazabb időszakát éli át a Tisza. A folyón csütörtök reggel dőlt meg a legalacsonyabb vízállás rekordja.
A héten tartós forróság várható harmadfokú hőségriasztással, ami a tavainkban, folyóinkban is változásokat idéz elő.
Aki a téli időszak végén a Drávához látogat, annak különleges látványban lehet része. A vízállás annyira alacsony, hogy a folyó és a meder ritkán látható arcát mutatja meg.
Az utóbbi időszak csapadékszegény időjárása következtében rendkívül alacsony vízállás alakult ki a Duna magyarországi szakaszán, emiatt már egy ideje szivattyúval kell pótolni a vizet a Ráckevei (Soroksári) Duna-ágba.
Az idei tél szokatlanul nagy mennyiségű havat hozott az Alpokban. Vajon rekord árvíz is lesz majd, ha elolvad a hó? Lehet, de sok függ az elkövetkező időszak időjárásától.
Számos hír szól mostanában a Duna rekord alacsony vízállásáról, amit az extrém meleg és csapadékmentes időszak okoz. Nemcsak szenzációs leletek bukkantak fel a víz alól, hanem sosem látott, izgalmas látványú természetfotók készítésére is alkalmat ad ez a szokatlan helyzet.
Több helyen az országban negatív rekordot ért el a Duna vízállása. Budapestnél például 71 éves rekord dőlt meg, és a vízügyi szakemberek szerint a következő napokban további apadás várható.
Az elmúlt időszak forró, csapadékmentes időjárásának következtében rég nem látott mértékben csökkent nagy folyóink vízhozama, vízszintje is. A dolog pikantériája, hogy léteznek olyanok, akiknek ez örömet szerez.