Tudtad, mi köze van a rómaiaknak a bakonyi Római fürdőhöz?
A Keleti-Bakony egyik legszebb helyének tartják a Bakonynána közelében található Római fürdő néven ismert vízesést. De vajon tényleg fürödtek ott a rómaiak?
A Keleti-Bakony egyik legszebb helyének tartják a Bakonynána közelében található Római fürdő néven ismert vízesést. De vajon tényleg fürödtek ott a rómaiak?
A vízesés nemcsak hazánk legmagasabb, de a legmagasabban fekvő természetes vízesése is. Nagyságra csak a lillafüredi szárnyalja túl, de azt mesterségesen alakították ki a Palotaszálló építésekor.
A hópaplan alá bújt Lillafüred már önmagában is mesebeli látvány, de ráadásként a Szinva-patak vízesése különleges adventi fényfestést is kap ebben az időszakban.
A zuhatagok egyedi hangulatuk és varázslatos látványuk miatt kedvelt kirándulócélpontok, és szerencsére Magyarország bővelkedik a szebbnél szebb vízesésekben. Lássuk, mennyit tudsz róluk.
A Mecsekben található Meleg-mányi-völgy méltán népszerű a túrázók körében, hisz az itteni mésztufagátak, források, kis vízesések valóban különleges látnivalói a hegységnek. Ahogy igaz ez a szomszédos Nagy-Mély-völgyre és a közeli Mánfa középkori templomára is.
Bármennyire is közhelyes, ha van olyan, amit legalább egyszer az életben mindenkinek látnia kell, akkor az Plitvice. Még akkor is, ha tömegek fordulnak meg itt, és ha tudjuk előre, hogy a szó szoros értelemben vett túraélményben nem lesz részünk. Egyedülálló látványban azonban biztosan.
→ TovábbRobajló vízesések, romantikus vízimalmok, muskátlis ablakok, a civilizáció és a természet összefonódása – na de hogy jönnek ide az indiánok? A Plitvicei-tavakhoz készültünk, és nem is gondoltuk volna, hogy a fő attrakció előtt ilyen sok meglepetésbe botlunk, ráadásul egy olyan helyen, ahol még turistaáradattal sem kellett számolnunk.
→ TovábbZúgók, vízesések, meseszép völgyekben megbúvó kis falvak, pompás panorámájú kilátók, valamint egy erdős hegyoldalban álló erősség várja a Kelet-Mecsek felfedezőit.
A településre elsősorban mégsem emiatt látogatnak el a turisták, akad itt látnivaló bőven.
Az elmúlt napok időjárása finoman szólva is változékony volt, és sajnos a továbbiakban sem várható folyamatos jó idő. Ez azonban nem feltétlenül rossz hír, gondoljunk csak a vízesésekre. Ezúttal olyan helyszíneket mutatunk be, amelyeknek kifejezetten jól áll, ha esett, ezért a csapadékmentes órákban, napokon – a bevállalósabbaknak akár esőben is – érdemes őket felkeresni.
Hazánk legnagyobb függőleges esésű zuhatagja biztos hírnöke a bükki kikeletnek.
Az év eddigi leghidegebb napjai sok helyen jégbe fagyasztották a vízeséseket, zúgókat is, elképesztően szép látvánnyal örvendeztetve meg azokat, akik épp arra járnak. Következzen néhány jégcsapszoborrá vált vízesés Erdélytől a Mátráig.
Magyarország legnagyobb függőleges esésű vízesésének jelenleg se híre, se hamva.
A The World Geography szaklap összesítése szerint a világ legszebb, legérdekesebb vízesése a szomszédos Romániában található, Magyarország határától alig 300 kilométerre. A Bigér-vízesés mellett a Krassó-Szörényi-érchegység több kisebb-nagyobb zuhataggal csábítja a túrázókat.
Lillafüred legnépszerűbb látnivalója most különösen látványos, hatalmas zuhatagként zúdul alá a sziklákon. Ráadásul az elmúlt napok csapadékos időjárása itt havat is hozott, így az élmény még pazarabb.
Lillafüred egyik legnagyobb látványossága kétségkívül a Szinva vízesése. A képre kattintva láthatod, hogy most az esőzések után, mekkora robajjal bukik alá a pompás zuhatag. A videót érdemes hanggal megnézni.
A viharciklon egyszerűen visszafújta a skóciai vízesést.
Olyan, mintha lávafolyam csorogna a Yosemite Nemzeti Park szikláin, pedig csak a lemenő nap süt rá a vízesésre.
Így fest Magyarország legnagyobb szintkülönbségű természetes zuhataga.
Könnyed raftingozásnak indult, de aztán figyelmen kívül hagyták a figyelmeztető jelzéseket, és jött a vízesés. A hat evezős a mentőmellényeknek és a gyors segítségnek köszönhetően túlélte a nem mindennapi vadvízi kalandot.