Először figyeltek meg magyar gyűrűs vörös vércsét Nigériában
A Nigériában most megfigyelt vörös vércse az első, amit szabadon, a színes gyűrűje alapján azonosítottak.
A Nigériában most megfigyelt vörös vércse az első, amit szabadon, a színes gyűrűje alapján azonosítottak.
Nem szokványos zsákmányszerző technikát figyeltek meg a szakemberek a vörös vércséknél a Kardoskúti-pusztán. Nem a levegőből csapnak le, hatékonyabb módszert találtak.
Nagy a felfordulás most a Hortobágyon. A Kilenclyukú híd környékén több turisztikai attrakciót felújítanak, a föld sok helyen feltúrva, az ember azt sem tudja, jó helyen jár-e, amikor a Madárkórház Alapítványt keresi. Az azonban változatlanul üzemel, bár a pörgős nyári időszak után most, a darugyülekezés idején kisebb a betegforgalom, így dr. Déri János, a kórház alapítója ráér, hogy körbevezessen minket. Bejárjuk az egész kórházat a kültéri röpdéktől a műtőig.
A tűzoltók szabadították ki a pórul járt madarat, ami a falat borító hálóba akadt.
A kismadár már több napja kuksolt a virágok között a belegi vasútállomás ajtajától másfél méterre, amikor elvitték.
Eddig is kiugróan sok vörös vércse költött a cserebökényi telepen, 2023 azonban különösen erős év.
Jó hír, hogy ebben az évben a szokásosnál több vörös vércse fészkelt a Körös–Maros Nemzeti Park területén, pedig az aszály miatt nem mindig volt elegendő táplálék az élőhelyeken.
Különleges, leucisztikus vörös vércsét figyeltek meg az elmúlt hetekben Miklapuszta határában. A madár szokatlan színezete a festékhiány miatt jöhetett létre.
Kuvikok, vörös vércsék és egy csapat törpedenevér élvezheti újra a szabad életet.
A ragadozó valószínűleg egy életre megtanulta, hogy a kotló gólyát jobb nagy ívben elkerülni, pontosabban elrepülni.
Sikeresen költöttek a vörös vércsék, a legtöbb párnál 5-6 fióka volt. Összesen 90 költőpárt regisztráltak.
Négy telep található a Körös-Maros Nemzeti Park részterületén mesterséges fészkekkel, melyekben idén több mint 160 pár vörös és 100 pár kék vércse költött.
Az elmúlt napokban több ilyen eset is előfordult, legutóbb egy vörös vércsét szabadítottak ki a Körös–Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai. Egy műanyag zsineg volt a bűnös.
Két vörös vércse kapta vissza a szabadságát, miután felépültek az áramütésből a mályi madármentők segítségével. Videón az elengedésük.
Lassan szárnyra kapnak és önállóvá válnak a Körös-Maros Nemzeti Park területén idén kelt parlagisas-fiókák, és a fiatal vörös vércsék is vígan lakmároznak már a kaszálókon.
A szerelők akciókamerával másztak fel a költőládákhoz, hogy kiemeljék a gyűrűzésre váró vércséket.
A vörösvércse-fióka körülbelül háromhetes lehet, és látszólag egészséges. A viharban kerülhetett a földre.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság cserebökényi részterületén található vércsetelepeken július elején a legnagyobb a forgalom.
Az ezredfordulón mindössze húsz pár vörös vércse költött a Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén. Számuk azóta folyamatosan növekszik, idén már elérte a százat.
A vörös vércséknek csak egy balkonládára van szükségük, és szíves-örömest raknak fészket akár egy panelház ablakában is. Vércsemozi online.